مقالات

انواع تشک طبی

تشک طبی فنری

تشک طبی

خرید تشک طبی

آن چیز که مسلم و ثابت شده است این است که در حدود یک سوم از زندگی انسان ها در خواب سپری می شود. پس همان قدر که در انتخاب و خرید لباس ، مبلمان منزل و سایر لوازم زندگی حساسیت وجود دارد به همان اندازه نیز باید در خرید کالای خواب ، بخصوص در خرید یک تشک طبی مناسب و استاندرد باید جدیت و دقت داشت.

و در این میان آگاهی از استاندارد بودن تشک ها و جنس و نحوه تولید آن می تواند کمک بسیار زیادی در انتخاب یک تشک خوب نماید. اما بسیاری از افراد بدلیل اینکه تجربه خرید کالای خواب و تشک را نداشته اند ، با سوالات و ابهامات بسیاری روبرو می شوند ، بخصوص اینکه توضیحات متفاوت و ضد و نقیض برخی فروشندگان افراد را بیشتر سردرگم میکند.

ما در این مقاله سعی نموده ایم تا علاوه بر معرفی انواع تشک های موجود و بیان ویژگی های آن ، تا حد امکان پاسخی مناسب برای سوالات خریداران و مشتریان محترم ارائه نماییم.

همچنین جهت راهنمایی و مشاوره رایگان می توانید با شماره تلفن 02122864681 تماس بگیرید.

تشک طبی

 • قبل از اینکه انواع بالش ها رو معرفی کنیم به این سوال می پردازیم که : چرا باید تشک بخریم کنید؟

تا یک دهه پیش در بین بسیاری از خانواده ها و افراد خرید تشک طبی فنری توجیه خاصی نداشت. و بسیاری از افراد ترجیح می دادند از تشک های سنتی پشمی برای خوابیدن استفاده نمایند. یا اگر هم قصد خرید تشک رو داشتند بیشتر در مواقعی بود که دچار کمر درد ، درد های مفصلی و عضلانی در قسمت های مختلف بدن میشدند.

اما با بالا رفتن سطح معلومات افراد ، خرید تشک طبی در برنامه زندگی روزمره افراد و خانواده ها قرار گرفت. و بتدریج خرید تشک جدید که استانداردهای لازم رو داشته باشد و بتواند به رفع دائمی مشکلات فیزیکی و ساختاری بدن افراد کمک کند ، ضروری نمود.

 1. از جمله دلایل مهمی که افراد را به خرید تشک ترغیب می کند تغییر در شرایط فیزیکی و نحوه زندگی فردی است. در واقع افراد هنگامی که تغییرات زیادی همچون چاقی، لاغری ، افزایش قد ، اختلالات بدنی را در بدن خود می‌بینند بیش از پیش نیازمند استفاده از تشک های طبی فنری استاندارد در هنگام خواب می شوند.
 2. همچنین تغییر در عادات و سبک زندگی ، و تاثیر تکنولوژی در زندگی خانواده ها و بالا رفتن آگاهی آنها افراد را متقاعد می سازد که در جهت حفظ شرایط فیزیکی و سلامت جسمی خود اقدام به استفاده از تشک های طبی فنری نمایند. تغییر در نوع زندگی افراد که متناسب با پیشرفت های علمی و تجهیزاتی رخ میدهد باعث می گردد که افراد هم به جهت بروز بودن و هم به جهت استفاده از امکانات رفاهی بیشتر اقدام به خرید تشک نمایند.
 3. در مواردی می توان بروز نارسایی های جسمی و مشکلات عضلانی را برای خرید تشک طبی فنری عنوان کرد. در این حالت خرید تشک خوب و مناسب بیشتر جنبه پزشکی داشته و برای افرادی که کمر درد ، زانو درد و گردن درد دارند بسیار مناسب خواهد بود.
 4. همچنین می توان فرسودگی تشک های سابق و از بین رفتن فنرهای آن را جزو دلایل خرید تشک طبی فنری جدید قلمداد کرد. تجمع گرد و خاک ، میکروب و باکتری ، باقی ماندن تعریق بدن بروی تشک و دلایلی از این قبیل باعث می شود که افراد ملزم به خرید و استفاده از تشک نو و استاندارد گردند.

خرید تشک طبی

در خصوص خرید تشک جدید دلایل بیشتری نیز می توان عنوان کرد که ما در این قسمت بدلیل جلوگیری از طولانی شدن مطلب ، خودداری کردیم.

امروزه به دلیل تنوع نیازهای افراد و شرایط خوابیدن آنها ، تولید تشک نیز در انواع مختلف صورت می گیرد. و در هنگام خرید تشک ، تنوع گسترده ای از انواع تشک ها ، انواع برندها و حتی انواع اندازه ها پیش روی افراد قرار میگیرد. برخی از این تشک ها بر اساس اصول پزشکی سلامت و توسط کارخانجات معتبر داخلی و خارجی تولید شده و برخی نیز در کارگاه های تولید و بصورت غیر استاندارد تولید می شود.

داشتن اطلاعات جامع در خصوص تشک طبی و فنری می تواند کمک شایانی در انتخاب و خرید آن نماید. کما اینکه هر تشک تولید شده برای افراد با مشخصات و در اوزان مختلف تولید شده است. به همین جهت بهتر است قبل از تصمیم و اقدام به خرید ، اطلاعات خود را در خصوص انواع تشک کامل و بروز نمایید.

انواع تشک طبی

 • تشک‌ طبی فنری

تشک های طبی فنری مدت زمان زیادی است که در حال تولید و فروش هستند و امروزه تقریبا از قدیمی‌ترین انواع تشک‌ طبی فنری محسوب می‌شوند. در ساختار داخلی این تشک‌ها از فنر استفاده شده که موجب انعطاف قابل توجه آنها می‌شود، به‌گونه‌ای که معمولاً تشک فنری را به عنوان یک تشک نرم و طبی می‌شناسند.

تشک های طبی فنری در ساده ترین حالت به دو دسته تشک فنر متصل و تشک فنر منفصل تقسیم می شوند. و هرکدام ویژگی های مخصوص به خود را دارند.

 1. تشک طبی فنری متصل

در تشک فنری متصل ، فنرهای موجود در داخل تشک در سراسر تخت به یکدیگر متصل هستند. اتصال این فنرها موجب می شود که تشک ها از نرمی خاصی برخوردار شوند به طوری که برای کودکان یا افرادی که هیچ مشکل مفصلی و استخوانی ندارند، خوابیدن روی این تشک بسیار لذت‌بخش است. همچنین تشک فنری متصل نسبت به انواع دیگر از قیمت پایین تری برخوردار است.

علی رغم ویژگی های ذکر شده ، تشک فنری متصل معایبی نیز با خود به همراه دارد. که میتوان بدین صورت عنوان نمود :

در استفاده طولانی مدت ممکن است به دلیل انحراف در چیدمان فنرها و همچنین اصطکاک فلز فنرها ، در هنگام خواب از داخل تشک صدا تولید شود. هرچند که این مورد در تشک های غیر استاندارد بیشتر دیده شده و در تشک های استاندارد تقریبا غیر محتمل است.

به دلیل اتصال پیوسته فنرهای تخت به یکدیگر ، در هنگام خواب فشار ناشی از وزن افراد در سراسر تشک پخش می شود. و این مورد در تشک های دو نفره ممکن است به یک معضل بزرگ تبدیل شود. زیرا با حرکت یک شخص در روی تشک ، لرزش یا موج حرکت در سرتاسر فنرها پخش شده و شخص دیگر نیز تحت تاثیر این حرکت قرار گیرد.

بزرگترین فروشگاه تشک طبی تهران

تشک فنر متصل

متصل بودن فنرهای این نوع تشک ها باعث می شود که در استفاده طولانی مدت و به دلیل استهلاک فنرهای آن ، وسط تشک حالت گودی پیدا میکند. و چه در تشک های یک نفره و چه در تشک های دونفره افراد ناخواسته به وسط تشک انتقال پیدا میکنند. در این وضعیت ، تشک استاندارد بودن خود را از دست می دهد و نمی توانند پشتیبانی خوبی از ستون فقرات افرا داشته و در هنگام خواب زیر کمر و ستون فقرات افراد خالی شده و باعث ایجاد گمر درد در افراد خواهد شد.

با وجود این معایب ، قیمت پایین تشک طبی فنری و نرمی آن باعث شده است که از محبوبیت عمومی در هنگام خرید برخودار بوده و اقشار مختلفی بتوانند آن را خرید نمایند. موارد بسیاری از برندهای تولید تشک های فنر متصل در داخل کشور می توان نام برد که برندهای رویا ، لایکو و میترا از نمونه های بارز این شرکت ها هستند.

 1. تشک طبی فنری منفصل ( پاکت اسپرینگ )

طراحان تشک پس از سال ها تجربه و مشاهده معایب تشک های فنر متصل ، به این نتیجه رسیدند که با جدا سازی پیوستگی فنرهای این نوع تشک ها ، میتوان معایب آن ها را برطرف نمود. در نتیجه تشک های فنر منفصل به مرحله طراحی و تولید رسیدند.

در تشک فنر منفصل یا به عبارتی پاکت اسپرینگ ، فنرهای سیم پیچی مانند درون پاکت هایی در کنار هم قرار می گیرند. این چیدمان جدا از هم باعث می شود تا فنر ها بصورت جداگانه عمل نمایند و فشار وزن بر روی هرکدام از آنها ، به فنرهای دیگر تاثیری نداشته باشد.

تشک طبی فنری منفصل

در تشک های فنر منفصل ، صدای تولید شده در نتیجه اصطکاک بین فنرهای تشک وجود ندارد و چون هرکدام از فنرها بصورت جداگانه عمل می نمایند ، می توانند محافظت بیشتری از کمر و ستون فقرات داشته باشند.

همچنین تفکیک فنر در تشک فنر منفصل دو نفره ، آرامش و راحتی بیشتری را برای افراد فراهم نموده و حالت ارتجاعی ناشی از تکان خوردن یک نفر به فرد دیگر منتقل نمی شود.

علاوه بر مزیت های گفته شده ، در تشک طبی فنر منفصل هوا بخوبی جریان داشته و تنفس لایه های زیرین تشک بخوبی انجام می شود در نتیجه از خواص طبی و ضد باکتری و ضد حساسیت بیشتری نسبت به تشک فنر متصل برخوردار است.

برندهای رویا ، میترا و دانلوپ از جمله تولید کننده های مطرح تشک طبی فنر منفصل در ایران هستند. و شما می توانید تنوع این گونه تشک ها را در فروشگاه اینترنتی کالای خواب مشاهده ، با همدیگر مقایسه و اقدام به ثبت سفارش خرید نمایید.

تشک فنر منفصل

فروشگاه اینترنتی کالای خواب سید خندان به شما این اطمینان را می دهد که تمامی اجناس این فروشگاه اصلی بوده و با ضمانت اصالت و کیفیت اصلی بفروش می رسد.

پیج اینستاگرامی کالای خواب سید خندان

 • تشک طبی مموری فوم

تشک های مموری فوم یا به اصطلاح حافظه دار ، نوع جدیدی از تشک ها هستند که به تازگی تولید و به بازار عرضه شده اند . هرچند که تکنولوژی این نوع فوم ها نزدیک به 50 سال است که در صنعت فضانوردی مورد استفاده قرار می گیرد.

ساختار مموری فوم ها به گونه ای است که با توجه به فشار وارد شده و میزان حرارتی که دریافت می کنند ، تغییر شکل می دهند. نمونه عملکرد این نوع فوم ها در مقاله انواع بالش طبی به اختصار توضیح داده شده است. اما در حالت کلی تشک مموری فوم با توجه به اوزان افرادی که از آن استفاده می کنند و همچنین شکل عضلات و میزان حرارت بدن شکل گرفته و بسته به شخصی که از آن استفاده می کند ، عملکرد متفاوتی از خود ارائه خواهد کرد.

تشک طبی فوم

شکل پذیری تشک طبی مموری فوم باعث می شود میزان فشار بر قسمت های مختلف بدن متفاوت باشد در نتیجه خون در بدن راحت تر در جریان بوده و نرمی آن باعث پشتیبانی بسیار خوب از کمر ، ستون مهره ها و گردن شده و در پیشگیری از دردهای عضلانی نقش موثری ایفا خواهد کرد.

علاوه بر این ، یکی از ویژگی های منحصر بفرد تشک مموری فوم که باعث می شود از خاصیت طبی بیشتری نسبت به تشک های فنری برخوردار باشد این است که در تشک مموری فوم دو نفره حرکات و لرزشهای ناشی از تکان خوردن افراد به فرد دیگر منتقل نخواهد شد.

لازم بذکر است که با توجه به کیفیتی که این نوع تشک ها در هنگام خواب و استراحت ارائه می دهند ، قیمت آنها نیز نسبت به تشک های دیگر بالاتر می باشد.

تشک مموری فوری

شرکت های داتیس ، رویا و ویستر از نمونه بارز تولید کننده تشک های مموری فوم در ایران هستند، شما می توانید با توجه به سلیقه و همچنین اندازه تخت خواب خود ، تشک مموری فوم را در فروشگاه اینترنتی کالای خواب سید خندان سفارش دهید.

وب سایت فروشگاه کالای خواب

 • تشک طبی بادی

نمونه های اولیه تشک های بادی محصولاتی بودن که حجم کمی داشتند و براحتی قابل جابجایی بودند. این تشک ها با هوا پر می شدند و شکلی مستطیلی و شبیه تشک را به خود می گرفتند. تشک بادی بیشتر در هنگام مسافرت و نوع متفاوتی از آن به عنوان یک وسیله تفریحی در استخرها هم مورد استفاده قرار می گرفتند.

تشک طبی بادی

اما امروزه شکل استفاده تشک بادی علاوه بر موارد فوق ، بصورت یک کالای خواب خانگی نیز تغییر کرده است. تشک بادی مد نظر از یک محفظه یک تکه ، که با هوا پر شده ، تشکیل شده است که روی آن روکشی از فوم و الیاف قرار می گیرد.

اما تشک‌های بادی امروزی عمدتاً از یک محفظه داخلی برخوردارند که با هوا پر می‌شود و روی آن روکشی از فوم و الیاف دیگر قرار می‌گیرد. در این نوع تشک ها می توان فشار هوای داخل تشک را توسط یک پمپ برق تامین کرد.

یکی از ویژگی های خاص و بی نظیر تشک بادی تنظیم میزان نرمی و سفتی آن است که با افزایش یا کاهش هوای داخل آن صورت می گیرد. این امکان باعث می شود که افراد بتوانند بهترین وضعیت تشک را بسته به سلیقه خود تنظیم نمایند.

تشک بادی مسافرتی

همچنین افزون بر ویژگی های عنوان شده ، میزان تهویه تشک بادی بسیار مناسب می باشد بطوری که در فصول گرم سال که تشک های دیگر در هنگام خواب موجب ایجاد گرما و برهم زدن آرامش خواب اشخاص می شود را در این گونه تشک ها نمیتوان مشاهد کرد.

 • تشک آبی

تشک آبی ، نوع دیگری از تشک های طبی هستند که مورد استفاده قرار می گیرند. با توجه به شاختار آن قیمت بالایی دارند و زیاد در بین عموم مردم مرسوم نیستند. اما در هنگام استفاده از آن علاوه بر کیفیت بالا ، احساس بسیار خوبی را به اشخاص منتقل می نمایند.

یکی از ویژگی های جالب تشک آبی این است که دمای آب داخل آن را میتوان از طریق تجهیزات الکتریکی و المنتهایی که داخل آن جاگذاری شده است تغییر داد و همانند کیسه های آب جوش یا حوله گرم ، می تواند دردها و گرفتگی های عضلانی را تسکین دهد.

تشک آبی

ساختار تشک آبی بگونه ای است که محفظه آبی آن را در داخل فوم و سایر الیاف قرار می دهند تا هم ظکل تشک و هم انسجام آن حفظ گردد. با توجه به ویژگی های عنوان شده ، تشک آبی یک انتخاب بسیار مناسب برای افرادی است که در کنار یک زندگی لوکس و عالی می توانند به درمان کمر درد ، و گرفتگی عضلات خود بپردازند.

همچنین افراد می توانند در فصول گرم سال نیز با کم کردن دمای آب موجود در تشک ، از خوابیدن بروی یک تشک خنک ، نهایت لذت و استفاده را ببرند.

فروشگاه اینترنتی کالای خواب در کنار شما عزیزان است تا ثبت سفارشات انواع تشک طبی در اسرع وقت را به انجام برساند. با مشاوران و کارشناسان ما تماس بگیرید.

02122864681

 • تشک لاتکس

لاتکس در واقع به فومی که در درون تشک قرار می گیرد گفته می شود. در حالت عمومی اکثر افراد تصور می کنند که تشک لاتکس از یک روکش پلاستیکی و ضد حساسیت تشکیل شده است. اما این تشک لاتکس در ظاهر همانند سایر تشک های معمولی طبی فنری است با این تفاوت که در داخل آن از لاتکس استفاده شده است.

تشک لاتکس

لاتکس ماده ای است که نسبت به مموری فوم که در بالا عنوان شد ، از انعطاف بیشتر و ضخامت کمتری برخوردار و به همین دلیل وزن تشک نسبت به سایر تشک ها بسیار پایین است. تشک لاتکس همانند تشک های مموری فوم قسمت های مختلف بدن را در هنگام خواب پوشش داده و بخوبی از کمر و ستون فقرات افراد پشتیبانی می کند. فوم تشک لاتکس تکان ها و لرزشهای ناشی از غلط خوردن افراد را به نقاط دیگر تشک منتقل نمی کند.

تشک طبی لاتکس

همچنین میزان انعطاف پذیری تشک لاتکس نسبت به تشک مموری فوم بسیار بیشتر است که موجب دوام و طول عمر بالای این کالا می شود. شرکت داتیس از جمله شرکت هایی است که به تولید تشک های لاتکس مشغول است.

 • تشک الیاف

تشک الیاف نوعی از تشک ها هستند که بیشتر تحت عنوان تشک میهمان یا تشک سفری مطرح هستند. هرچند که این تشک ها را نمی توان جزو تشک های طبی دسته بندی کرد اما در جهت بالا بردن اطلاعات شما عزیزان ، این نوع تشک نیز معرفی گردید.

تشک های مهیمان همانند تشک های سنتی پشمی به شکل مستطیلی و غالبا در ابعاد 90×190 سانتی متر بوده که داخل آن را از الیاف داکرون پر می کنند. تشک الیاف در دو حالت ضخیم و نازک با ضخامت های 4 و 10 سانتی متر تولید و عرضه می شود.

تشک الیاف

یکی از ویژگی های تشک الیاف این است که به راحتی تا شده و حمل آن بسیار آسان می گردد. و همانطور که از اسامی عامیانه آن پیداست بیشتر جهت مهمان و یا در مسافرت از آن استفاده می شود. هرچند که برخی افراد که سابقه کمر درد دارند نیز از این نوع تشک ها جهت تسکین درد خود استفاده می نمایند.

 • در پایان ذکر این نکته لازم و ضروری است که تشک بادی خانگی ، تشک آبی و تشک لاتکس از لحاظ موجود بودن در بازار تاحدود زیادی کمبود موجودی دارند و در صورت موجود بودن نیز کیفیت لازمی را که اجناس خارجی دارند ، را ندارد.

در این مقاله سعی شد تا انواع تشک ، ویژگی ها و معایب هرکدام به اختصار مطرح گردد تا شما عزیزان اطلاعاتی را در مورد انواع تشک های موجود کسب نمایید. همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر ، میتوان از طریق شماره های تماس زیر با کارشناسان فروشگاه اینترنتی کالای خواب تماس حاصل نمائید تا علاوه بر مشاوره رایگان از خدمات فروش محصول فروشگاه ما نیز بهره مند شود.

02122864681   –   02122865115

0/5 (0 نظر)
بازگشت به لیست

نوشته های مشابه